המשך לתוכן

נעים מאוד אני שי מעצב מוצר

נעים מאוד שמי שי אלבלק נשוי למאי ואבא של תמרה ויהלי מפרדס חנה, מעצב תעשייתי אחראי לתכנון של עשרות גני משחקים חוץ ופנים מהגדולים בארץ שסיכוי גדול שיצא לילדכם לשחק בהם, אבל החיבור שלי לגישה המונטסורית הגיעה מכיוון של חיבור לקהיליה והחשיבות של חינוך ילדי.

אז לפני כמה שנים זה פשוט קרה... לא הייתה ברירה התנדבתי להיות אחראי על הריהוט בגן המונטסורי החדש של הבת שלי פשוט הרמתי את היד בלי לחשוב יותר מידי כשביקשו עזרה עם ה"מדפים" אתה נגר? אממ אני מעצב תעשייתי אבל אני חושב שאני יכול לעשות את זה אמרתי... מעולה! אנחנו רק צריכים כמה מדפים, שידות ובעצם לארגן את כל הגן...
מפה לשם הגיע הקיץ וכל יום אחרי העבודה הייתי יושב ומתכנן את הריהוט החדש עד שהבנתי שיש לנו את זה! שלחתי את השרטוטים לחיתוך והזמנתי אלי לסטודיו כמה אבות שיעזרו בבניה וככה כמה שבועות לפני ספטמבר כל ערב עד הלילה לאחר יום עבודה קבוצה של אבות הגיעו אלי לסטודיו קדחנו חיברנו ליטשנו ושיתינו בירות וצחקנו על עצמנו עד שהכל היה מוכן.
הקושי בבניה המשותפת הייתה שמחוסר זמן הייתי צריך להסביר לאבות וגם לעצמי כל הזמן איך צריך לבנות את השידות והכל היה "תוך כדי עבודה" אבל התוצאה מעולה! עם טוויסט קטן כמו שאני אוהב! הבנתי שאני צריך לפתח את תהליך הבניה למשהו יותר פשוט שאת הרהיט הבא האבות יוכלו לבנות כמעט ללא העזרה שלי, ואפילו יוכלו לבנות יחד עם הילדים שלהם, משהו שיהיה קל וכיפי לבניה משותפת כמו הבנייה המיוחדת שהייתה לנו האבות בקיץ ההוא. כך נולד "מה טוב לי מונטסורי"